Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - pierwsze dwie grupy

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Z pewnością jest to długo oczekiwane wydarzenie w życiu młodego człowieka, ale i jego najbliższych. Przez ostatnie miesiące uczniowie klas III przygotowali się do tego dnia poprzez katechezę szkolną oraz spotkania z naszymi duszpasterzami, by dziś po raz pierwszy przyjąć Ciało Chrystusa. Kilka dni wcześniej nasi młodzi parafianie po raz pierwszy przystąpili po raz pierwszy do spowiedzi św. doświadczając dobroci i miłości samego Boga, który odpuszcza grzechy.

Podczas Mszy św. na twarzach dzieci towarzyszył uśmiech, ale i przejęcie, bo oto dziś wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego. Uroczystość pierwszokomunijna odbyła się w przeddzień Niedzieli Dobrego Pasterza, dlatego też dekoracja naszego kościoła odnosiła się do tej tematyki. Każde dziecko symbolizowała owieczka, która była podpisana imieniem. Wszystkie owieczki były blisko swojego pasterza – Jezusa, który troszczy się o swoje owce. Dzieciom życzymy, aby radość z przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej trwała jak najdłużej i oby jak najczęściej przebywały w obecności Jezusa – Dobrego Pasterza.

Po raz pierwszy Komunię Święta przyjęło w sumie 47 dzieci. Na zakończenie dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymały pobłogosławione pamiątkowe obrazki komunijne. Kolejne klasy trzecie będą sukcesywnie obchodziły tę uroczystość według harmonogramu.

Posłuchaj kazania oraz podziękowań podczas Uroczystości Komunii Świętej
 

zdjęcia: Daniel Kubny

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022