Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

30-lecie powstania wspólnoty Bractwa Szkaplerza Świętego

W dniu 27 kwietnia 2021 roku o godz. 8:00 w czasie trwającej pandemii, członkowie Bractwa Szkaplerza Świętego przy parafii pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła, wzięli udział w uroczystej mszy św. dziękczynnej . Wydarzeniem tym była 30 rocznica powstania Bractwa Szkaplerznego w Parafii. Gdy wspólnota powstała 27 kwietnia 1991 roku obecny był na zaproszenie u nas już nieżyjący o. Mieczysław Woźniczka z Czernej. Głównym celebransem Eucharystii był proboszcz ks. prałat Edward Bogaczewicz i drugim ks. Michael Muskała, nasz wikary. Oprawę mszy św. przygotowali członkowie Bractwa, stając też z pocztem sztandarowym. Udział wzięło też wielu parafian.

Pierwszym animatorem Bractwa została wybrana Kazimiera Bielańska, drugim Władysława Karp, która we wrześniu 2020 roku odeszła do wieczności. Rocznica ta zbiegła się z białym tygodniem dzieci pierwszokomunijnych, które w sobotę po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za to, że dał nam dar powołania do takiej Wspólnoty. Cieszyliśmy się z uczestnictwa w tej jubileuszowej Mszy św. i z tego, że tak wielu ludzi kocha Matkę Bożą i modli się o Jej wstawiennictwo u Boga . Udało się zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie dziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski i Boże błogosławieństwo śpiewając uroczysty hymn uwielbienia Te Deum Ciebie, Boga, wysławiamy. Zapewne każdy z nas , dziękował też Matce Bożej Szkaplerznej, że Jest z nami, czuwa nad nami, wskazuje drogę i prowadzi do Jezusa. Prosiliśmy również o Jej opiekę na każdy dzień życia. Bogu niech będą dzięki.

zdjęcia: Bronisława Zygmunciak

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022