Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Rocznice święceń kapłańskich w naszej parafii

Miesiące maj i czerwiec to czas wyświęcania nowych kapłanów, ale i również czas kiedy nasza modlitwa jest skierowana szczególnie o świętość konkretnego kapłana, który akurat w tym dniu obchodzi swoją rocznicę kapłańską. Ta modlitwa jest nam szczególnie bliska, gdy dotyczy ona kapłana posługującego w naszej parafii. W ten sposób razem mogliśmy przeżyć 6 maja 42' rocznicę święceń kapłańskich ks. Proboszcza, a 19 maja przeżywaliśmy 3' rocznicę posługi kapłańskiej ks. Łukasza. W te dni wieczorna Msza Święta była sprawowana przez solenizanta, który powierzał siebie i innych kapłanów, którzy byli wyświęcani wraz z nim. Po Mszach Świętych kapłani mogli usłyszeć wiele ciepłych słów od osób, które jako przedstawiciele różnych formacji składali solenizantom życzenia.

Bądźmy odpowiedzialni za naszych Księży pamiętając o nich w modlitwie. Nie tylko o tych, którzy aktualnie pracują w naszej parafii, ale również i za tych, którzy pracowali, a także pochodzą z naszej parafii. Prośmy Miłosiernego Jezusa, by uświęcił i upodobnił ich do siebie.

42' rocznica kapłańska ks. Proboszcza

Posłuchaj słów ks. Proboszcza oraz życzeń składanych z rąk Rady Parafialnej
 

zdjęcia: Daniel Kubny

3' rocznica święceń kapłańskich ks. Łukasza

Posłuchaj składanych życzeń oraz słów ks. Łukasza
 

zdjęcia: Daniel Kubny

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022