Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

W wigilię Zesłania Ducha Świętego miało miejsce w naszej parafii tradycyjnie czuwanie, które poprowadził ks. Robert, a muzyczną oprawę wypełnił parafialny zespół młodzieżowy "Marcam". To czuwanie to przede wszystkim spotkanie, aby wołać do Ducha Świętego o odnowienie Jego darów w nas, Jego działania w naszych sercach, aby prosić o natchnienia i wskazówki do szukania wciąż na nowo woli Pana. Spotkanie to wypełnia modlitwa uwielbienia, radosny śpiew, słuchanie Słowa Jezusa. Jest to natchniony czas, w którym Duch Święty przenika nas i prowadzi w głąb serca Jezusa.

W czasie tego spotkania mogliśmy wysłuchać konferencji, śpiewać pieśni do Ducha Świętego, skorzystać z sakramentu pokuty, a także otrzymać indywidualne błogosławieństwo. Na koniec zaśpiewany został wspólnie Apel Jasnogórski Ten czas pozwala lepiej przygotować się do naszego odpustu, który obchodzimy w niedzielę Zesłania Ducha Świętego i w poniedziałek kiedy to obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniżej można wsłuchać się w słowa konferencji oraz w pieśni wykonywane przez zespół Marcam.

zdjęcia: Daniel Kubny

V NIEDZIELA WIELKANOCY
15.05.2022