Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

20 lecie istnienia w naszej parafii Bractwa Szkaplerza Świętego

Podczas dzisiejszej niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 8:30 mogliśmy uczestniczyć w podziękowaniu Bogu za 20 rocznicę erygowania Bractwa Szkaplerza Świętego w naszej parafii. Dziękujemy za 20 lat modlitwy członków Bractwa.

Z tej okazji również gościliśmy ojca Karmelitę – Włodzimierza Tochmańskiego, który prócz przewodniczenia w tej uroczystej Mszy Świętej szczególnie dla bractwa, głosił przez całą niedzielę kazania, a po Eucharystiach można było przyjąć Szkaplerz Karmelitański oraz zakupić książki o tematyce religijnej, które przywiózł Ojciec.

posłuchaj życzeń skierowanych do o. Włodzimierza

Bractwo Szkaplerza Zakonu Karmelitów Bosych jest zrzeszeniem wiernych, którzy dążą do doskonałej miłości w świecie zgodnie z duchem zakonu Karmelitańskim, uczestniczą w jego życiu i mają udział w jego łaskach duchowych przez wewnętrzne zjednoczenie z Maryją w myślach, pragnieniach i czynach.

Do Bractwa należą osoby, które otrzymały bierzmowanie, noszą szkaplerz poświęcony i nałożony przez kapłana zgodnie z obrzędem zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską. Każdy kandydat do Bractwa składa deklarację, otrzymuja legitymacje i zostaje wpisany do Księgi Bractwa

Osoby należące do Bractwa noszą z pobożności Szkaplerz Św. - szata złożona z dwóch płatków sukna ( lub medalik szkaplerza ) według swojej możliwości. Powinne prowadzić chrześcijańskie życie, a zwłaszcza wzorować się na życiu Najświętszej Maryi Panny i naśladować jej cnoty.

Poniżej możemy zobaczyć dokument erygowania tejże grupy parafialnej, który został utworzony 4 lutego 2002 roku.


Na mocy władzy udzielonej Przełożonemu Generalnemu naszego Zakonu przez Papieża Pawła V w Liście Apostolskim CUM CETERAS z dnia 30 października 1606 roku oraz po zapoznaniu się z przychylną zgoda, wyrażoną liście Biskupa Diecezji, niniejszym Dekretem eryguję i ogłaszam jako erygowane Bractwo Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Parafii pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w miejscowości Kędzierzyn - Koźle na terenie diecezji Opolskiej, udzielając Mu jednocześnie wszelkich odpustów i łask duchowych, jakie Stolica Apostolska przyznała Bractwu Szkaplerznemu NMP z Góry Karmel, z zachowaniem pozostałych przepisów prawa.

Rzym,
Dom Generalny
4 lutego 2002
O.Kamil Maccise OCD
Przełożony Generalny
0. Alojzy Deeney OCD
Sekretarz


zdjęcia: M. Dż.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023
 [aktualizacja: 20.02.2023]
Na rok 2023

katechumenat