Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Przyjęcie do grona Dzieci Maryi i odnowienie przyrzeczeń wszystkich Marianek

W niedzielę 13 lutego odbyły się nieszpory pod szczególnym wstawiennictwem Matki Bożej. Podczas nabożeństwa, które poprowadził ks. Łukasz, opiekun grupy, do Grona Dzieci Maryi wstąpiły cztery dziewczyny. Złożyły swoje przyrzeczenia i po raz pierwszy przyjęły Cudowny Medalik, który stał się dla nich znakiem przynależności do Niepokalanej. Pozostałe Marianki odnowiły swoje przyrzeczenia, jeszcze raz oddając się Maryi i prosząc Ją o pomoc w codziennym dążeniu do świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani. Każda dziewczyna otrzymała Medalik na wstążce w odpowiednim kolorze, który oznacza wiek i staż Marianki. Na koniec Dzieci Maryi wspólnie odmówiły Akt ofiarowania się Matce Bożej.

Posłuchaj fragmentów nabożeństwa połączonego z przyjęciem do grona Dzieci Maryi oraz odnowieniem przyrzeczeń przez wszystkie Marianki

Grono Dzieci Maryi to wspólnota dziewcząt, które starają się w swoim życiu naśladować Matkę Bożą. Poprzez poznawanie Niepokalanej, udział w nabożeństwach i wspólne wyjazdy umacniają swoją wiarę, uczą się odpowiedzialności i sumienności. Uczestniczą aktywnie w życiu parafialnym. Można je zauważyć podczas służby przy sztandarze na niedzielnej mszy świętej. Spotkania grupy odbywają się w soboty w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

 

zdjęcia: Daniel Kubny

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023
 [aktualizacja: 20.02.2023]
Na rok 2023

katechumenat