Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie - 22 maja 2022r.

W  niedzielę 22 maja grupą 31 osób Wspólnota Krwi Chrystusa wybrała się na długo oczekiwaną pielgrzymkę na święto swojej Patronki, Matki  Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, zanosząc do niej modlitwę za całą naszą parafię, a szczególnie za tych, którzy z różnych powodów nie mogli z nami pojechać, prosząc ją również w intencji naszych kapłanów, a ponieważ w parafii obchodzona była pierwsza rocznica święceń kapłańskich księdza Michała i jego księży kolegów z roku, więc gorąca modlitwa do Matki Bożej Królowej Kapłanów popłynęła również szczególnie  za nich. Nie zapomnieliśmy także o naszym diakonie ks. Krzysztofie i wszystkich, którzy mają przyjąć święcenia kapłańskie.

Na odpuście, jak zawsze w tym miejscu panowała niezwykła atmosfera. Przed Eucharystią procesyjnie wyruszyliśmy na Dróżki Krwi Chrystusa wokół placu Sanktuarium do kapliczek Siedmiu Przelań Chrystusa, prowadzoną przez kustosza Sanktuarium ks. Bogusława Witkowskiego CPPS. Eucharystia miała być na dworze przy ołtarzu polowym, ale ze względu na niepewną pogodę przeniesiono ją do kaplicy. Rozpoczęła się barwną procesją ze sztandarami, gdyż zjechali się członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa z całej Polski. Przewodniczył Eucharystii Prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa ks. Daniel Mokwa CPPS, a homilię wygłosił ks. Filip Pięta CPPS, który akurat obchodził swoją 11 rocznicę święceń i wspominał jak to było 11 lat temu, właśnie w tym Sanktuarium. Po uroczystej Mszy Św. na placu przed  kaplicą można było udać się do ustawionych straganów na posiłek. A potem to już wspólne śpiewy i zabawy, przygotowane przez Misjonarzy. Na koniec było Nabożeństwo Majowe. Ale już w nim nie uczestniczyliśmy, gdyż pojechaliśmy jeszcze na Jasną Górę, a tam akurat był Zjazd Kobiet i  nabożeństwo do Św. Rity z błogosławieństwem, w którym mogliśmy uczestniczyć. Potem już wróciliśmy do domu pełni wrażeń i umocnieni Duchem Świętym. Bogu niech będą dzięki za ten dzień.

Błogosławiona Krew Jezusowa !

Katarzyna Zaluza- animator diecezjalny

Więcej na stronie internetowej WKC www.odkupieni.pl

zdjęcia: Katarzyna Zaluza

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat