Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Pielgrzymowaliśmy do Katedry Opolskiej

Uroczyste obchody 50-lecia ustanowienia naszej Opolskiej Diecezji mają szeroki wymiar. W adwencie nabożeństwa roratnie w wielu parafiach były poświęcone tej tematyce. W Wielkim Poście przez 9 niedziel wsłuchiwaliśmy się, przed mszami świętymi, w historię naszej diecezji. Przez 9 niedziel, począwszy od maja, dekanaty pielgrzymują do Katedry Opolskiej i wtedy pielgrzymi biorą udział w uroczystej mszy świętej celebrowanej przez kapłanów 4 dekanatów pod przewodnictwem jednego z Biskupów Opolskich. Pod koniec mszy świętej Biskup wręcza uroczyste dyplomy osobom, które w parafiach były i są w sposób szczególny zaangażowane w  życie Parafii. Proboszcz Katedry Opolskiej przekazuje tym osobom pamiątkową jubileuszowa świecę. 

Posłuchaj fragmentów Mszy Świętej dla pielgrzymów do katedry

W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 29 maja do Katedry Opolskiej pielgrzymowały dekanaty Kędzierzyński, Siołkowicki, Paczkowski i dekanat Zawadzkie. Z naszej Parafii, po uzgodnieniu z Radą Duszpasterską, 26 osób zostało obdarowanych Dyplomami Jubileuszowymi. Nie mogliśmy poszerzać listy, a przy naszej 36 letniej historii byłoby to wręcz konieczne, toteż podjęliśmy decyzje uhonorowania osób, który już przed Rokiem Jubileuszowym 2000, czyli w latach 1986-2000, angażowały się w budowę kościoła,  tworzenie struktur parafii i katechezy parafialnej.

Przed błogosławieństwem Biskup wręczył proboszczom pielgrzymujących Parafii Krzyż Jubileuszowy.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Katedry.

Dziękuje Chórowi Parafialnemu SURSUM CORDA, który swoim śpiewem stworzył piękną oprawę uroczystości.

Dziękuję Parafialnemu Pocztowi Sztandarowemu, który nas reprezentował.

Bogu niech będą dzięki za wspólnie przeżyty czas!

 

zdjęcia: Daniel Kubny


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
01.10.2023

 [aktualizacja: 29.09.2023]
Na rok 2023

katechumenat