Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Miesiąc lipiec poświęcony czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa 01 lipca 2022r. w dzień Uroczystości Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa, rozpoczęła miesiąc poświęcony czci Przenajdroższej Jego Krwi poranną Mszą Świętą, którą odprawiało niespodziewanie 3 księży, w tym ksiądz opiekun grupy WKC ks. Jakub z Opola, co sprawiło nam wielką radość.


„Krew Twoja Panie jest źródłem mego życia”- to hasło św. Kaspra del Bufalo , towarzyszące jemu przez cały czas pracy misyjnej jest też zawsze aktualne i dla nas. Słowa Krew Chrystusa jest źródłem życia, mają też i głębszy sens. "Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."( J 6, 53-54.) Z Pierwszego Listu św .Piotra Apostoła: „Wiecie bowiem, że z odziedziczonego po przodkach waszego złego postępowania zostaliście wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy.” Kto praktykuje pobożność do Przenajdroższej Krwi Chrystusa wie ile łask ona przynosi. Bądźmy więc apostołami wielbiącymi Krew Chrystusa i niech ona obmywa nas z wszystkich grzechów, umacnia, oczyszcza, daje nam nowe życie. Pamiętajmy niech nie będzie w lipcu dnia, w którym byśmy zapomnieli odmówić Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Wynagradzajmy i prośmy o odmianę, bo modlitwa jest najpotężniejszą bronią. …”Krwi Chrystusowa wybaw nas” … Zapraszamy więc każdego chętnego, do codziennej modlitwy przez cały miesiąc lipiec, po każdej Mszy Świętej porannej. Główna intencja, która będzie nam towarzyszyć, to modlitwa za kapłanów oraz o święte powołania kapłańskie i zakonne. Modlić się też będziemy w intencji dzieci i młodzieży o dobry czas wakacji. Można każdego dnia też przyjść i dołączyć indywidualną intencję.

Błogosławiona Krew Jezusowa !

zdjęcia: Katarzyna Zaluza

2023 roraty


I NIEDZIELA W ADWENCIE
03.12.2023ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.09.2023]
Na rok 2023

katechumenat