Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz błogosławieństwo prymicyjne ks. Krzysztofa

Dzisiejszego dnia, 15 sierpnia, gromadzimy się w kościele, aby wychwalać Najświętszą Maryję Pannę, którą Jej Syn, Jezus Chrystus zabrał z duszą i ciałem do nieba. W polskiej tradycji ludowej uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nazywano świętem Matki Bożej Zielnej lub Matką Bożą Zielną. Uroczystość Wniebowzięcia umacnia w nas nadzieję, że jako zbawieni znajdziemy się w domu Ojca w niebie. Wdzięczni Bogu i Jego Matce, przynosząc do poświęcenia wiązanki kwiatów, zbóż, roślin, warzyw, mamy nadzieję, że kiedyś, w wieczności, Maryja przedstawi nas Bogu z naręczem dobrych uczynków, pięknego naszego życia zgodnego z wyznawaną wiarą i przykazaniami.

W tym dniu gościliśmy również ks. Krzysztofa Bawełkiewicza, który przez ostatnie miesiące diakońskie przebywał u nas na praktykach. Podczas Mszy Świętych głosił słowo, którego możemy poniżej wysłuchać, a także po każdej Eucharystii udzielał prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Krzysztofowi życzymy, aby Chrystusowe kapłaństwo upływało według słów Św. Jana Pawła II:

„… Ostatecznie zawsze potrzebny ludziom okaże się tylko kapłan świadom pełnego sensu swego kapłaństwa: kapłan, który głęboko wierzy, który odważnie wyznaje, który żarliwie się modli, który z całym przekonaniem naucza, który służy, który wraża w swe życie program ośmiu błogosławieństw, który umie bezinteresownie miłować, który jest bliski wszystkim – a w szczególności najbardziej potrzebującym”. Niech Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan obdarza Go swoim błogosławieństwem oraz wytrwałością w dalszej posłudze kapłańskiej, a Maryja Matka Kapłanów niech Go otuli swoją matczyną miłością.

zdjęcia: Daniel Kubny

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat