Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Różaniec kolejarzy na dworcu PKP

W miesiącu październiku tradycyjnie kolejarze dla uczczenia rocznicy zbudowania kapliczki św. Katarzyny na peronie dworca osobowego spotykają się na modlitwie różańcowej. W tym roku taką modlitwę zaplanowaliśmy na sobotę ósmego października. Razem z nami modlili się nasi duszpasterze ks. Edward Bogaczewicz duszpasterz naszego koła. Ojciec Krzysztof Jurewicz proboszcz z Pogorzelca, który wyraził wdzięczność kolejarzom za ich troskę i zaangażowanie we wszystko to co dzieje się w parafii, diakon Daniel, a także niedawno mianowany diecezjalny duszpasterz kolejarzy ks. Bartosz Radecki, który na nasze zaproszenie przyjechał do nas z Opola. W modlitwie różańcowej biorą udział parafianie ze wszystkich naszych parafii.

Jest zaprzyjaźniony z nami licencjonowany przewodnik Ziemi Opolskiej Pan Wojciech Kwiecień, który po zakończeniu modlitwy oprowadził uczestniczących w modlitwie po dworcu, przybliżając nam historię nie tylko stacji kolejowej ale też początki linii kolejowej przebiegającej przez nasze miasto. I choć wielu z nas sporo lat przepracowało na tej stacji to niektóre symbole umieszczone na murach budynku stacyjnego poznaliśmy dopiero dzisiaj za wiedzą naszego przewodnika. Perony dworca w ostatnim czasie przeszły gruntowną modernizację, zlikwidowana zostala zbędna infrastruktura, dostosowano długość peronów do wymogów europejskich, odnowiono nawierzchnię peronów co znacznie poprawiło estetykę dworca i co bardzo cieszy byłych i obecnie pracujących tu kolejarzy. Przebudowa peronów wymusiła też zmianę lokalizacji kapliczki naszej patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wielkie słowa podziękowania tym wszystkim, którzy wzięli udział w naszym dorocznym spotkaniu modlitewnym.

Prezes koła KSKP

zdjęcia: Daniel Kubny

archiwalne zdjęcia: Andrzej Gorszczuk

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023
 [aktualizacja: 20.02.2023]
Na rok 2023

katechumenat