Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wizyta Paulina o. Zbigniewa Ptak

Dzisiaj w XXVIII niedzielę gościliśmy ojca Paulina Zbigniewa Ptak z Jasnej Góry. Ojciec Zbigniew na wszystkich Mszach Świętych wygłosił interesujące konferencje, które w bardzo przystępny i dogłębny sposób wyjaśniały istotę tajemnicy Eucharystii. Zaznaczył, że to od nas zależy w jaki sposób przeżywamy i sprawujemy Tajemnicę męki, śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Najważniejsze jest to, byśmy uczestnicząc we Mszy Świętej nieustannie zdawali sobie sprawę z tego, że Jezus czeka na nas, jest obecny pośród nas, a na ołtarzu za każdym razem powtarza się Ostatnia Wieczerza. Podkreślił także, że warto też po zakończeniu uczestnictwa we Mszy Świętej, po powrocie do domu, choć chwilę jeszcze pomyśleć o tym, w czym uczestniczyliśmy i jak wykorzystaliśmy szansę spotkania z Jezusem.

Po Mszach Świętych zaprosił do nabycia książek o tematyce ułatwiającej zrozumienie istoty, znaczenia i wartości Eucharystii, która tak często jest przez nas "spłycana" do biernego uczestnictwa, głównie dlatego, że nie zagłębiamy się właśnie w Jej istotę.

zdjęcia: Daniel Kubny

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023
 [aktualizacja: 20.02.2023]
Na rok 2023

katechumenat