Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

21 październik 2006 - 2022 - 16 rocznica poświęcenia kościoła

21 październik jest już od 16 lat i zawsze będzie liturgicznym świętem obchodu poświęcenia kościoła Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. Wszystkie parafie, nie znające dokładnej daty poświęcenia swojego kościoła, obchodzą to święto w ostatnią niedzielę października. Jest to liturgicznie ważny obchód. Ważny do tego stopnia, że w Kanonie Eucharystycznym znajduje się szczególny tekst na tę okazję. Przez poświęcenie  kościół staje się budynkiem przeznaczonym wyłącznie do służby Bożej, od poświęcenia nie może służyć żadnym innym celom. Obchód rocznicy poświęcenia kościoła to dzień w którym dziękujemy Panu Bogu za „wzięcie świątyni w posiadanie”, za jego obecność Eucharystyczną i za to, że możemy gromadzić się, aby wspólnie oddawać chwałę Panu Bogu. Poniżej możemy wsłuchać się we fragmenty uroczystej sumy.

Obchód rocznicy poświęcenia to dla nas Parafian okazja, aby jeszcze raz powiedzieć dziękuję i Bóg zapłać! wszystkim Dobrodziejom z parafii i spoza parafii, którzy w ciągu minionych 36 lat, swoją modlitwą, pracą, ofiarą pieniężną i wszelkim innym wsparciem przyczynili się i ciągle przyczyniają do powstania i upiększenia naszego kościoła. Żyjących niech Pan Bóg darzy szczególnym wsparciem, a Maryja Matka Kościoła będzie orędowniczką codziennych dróg. Tych, którzy odeszli do Domu Ojca, niech nagrodzi radością udziału w Chwale Wszystkich Świętych.

Aby podkreślić wzniosłość tego dnia zamiast niedzielnych klasycznych nieszpór mogliśmy uczestniczyć w koncercie naszego chóru "Sursum Corda", który śpiewał utwory gloryfikujące Maryję, a przeplatane były refleksjami ks. Roberta o Maryi niosącej Ducha Świętego.

 

zdjęcia: Daniel Kubny


II NIEDZIELA ADWENTU
04.12.2022


ZOBACZ MATERIAŁY DUSZPASTERSKIE
DLA RODZIN


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 02.10.2022]
Na rok 2022

katechumenat