Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Obchody 35- lecia Wspólnoty Krwi Chrystusa

To już 35 lat minęło jak 27 listopada 1987 roku zawiązała się grupa Wspólnoty Krwi Chrystusa przy naszej parafii, zainicjowana przez Marię Kazińską, która została jej pierwszym animatorem. Potem jej następczynią długie lata była Józefa Łempicka, kolejno Michalina Bierówka, a obecnie Katarzyna Zaluza.  Opiekunem grupy jest ks. proboszcz Edward Bogaczewicz. Wspólnota bardzo szybko osiągnęła liczbę 44 członków. W międzyczasie zmarło 21 osób. Kilka osób zmieniło miejsce zamieszkania, ale też doszli nowi członkowie. Jest nas w tej chwili 18 osób i kilka nowych kandydatów. Niewielka to grupa, ale bardzo umiłowaliśmy Chrystusa, który za nas wszystkich przelał Krew, będącego znakiem nieskończonej miłości Boga do człowieka  i chcemy zawsze  mu służyć. Nasze święto rozpoczęła  uroczysta Eucharystia, celebrowana przez 4 kapłanów:

  • Misjonarza z Częstochowy, naszego moderatora podregionu częstochowskiego- księdza Ignacego Jakubiak CPPS, który przewodniczył Eucharystii;
  • księdza Henryka Wycisk- emeryta, który jest członkiem Wspólnoty od 2001 roku i prowadził grupę w Bolesławiu, a od 2022 roku od września przebywa w Opolu w diecezjalnym domu emeryta;
  • ksiądz Adam Zawisza- opiekun wspólnoty w Opolu
  • nasz ksiądz proboszcz Edward Bogaczewicz, który na początku powitał wszystkich przybyłych gości i parafian na Mszę Świętą.

Homilię wygłosił ks. Ignacy CPPS i mówił o znaczeniu Krwi Chrystusa, bo w dzisiejszym  świecie mogą być pokusy poradzenia sobie bez Boga, a wtedy łatwo się pogubić. Krew Chrystusa mówi, że Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy z wszystkimi wadami, porażkami i wszystkim tym co nieudane w naszym życiu, wielką bezinteresowną miłością, która zwycięża wszystko. W procesji z darami do ołtarza  zanieśliśmy: chleb i owoce , puszkę do udzielenia komunii św. pod dwiema postaciami - dar  dla kościoła w parafii oraz dar serca czyli ofiarę pieniężną na budowę Sanktuarium Krwi Chrystusa. Na zakończenie Eucharystii odmówiono zawierzenie - akt oddania się Wspólnoty na nowo Najdroższej Krwi Jezusa, potem zostało odśpiewane uroczyste Te deum. Na tym jeszcze nie koniec. Nasz Misjonarz pobłogosławił każdego indywidualnie relikwiami Św. Kaspra a my wręczaliśmy wszystkim pobłogosławionym zrobioną przez nas koronkę do Krwi Chrystusa, książeczkę jak ją odmawiać i obrazek do św. Kaspra wraz  modlitwą i litanią, a złożone ofiary podczas błogosławieństwa przeznaczyliśmy dla Misjonarzy Krwi Chrystusa. Po uczcie duchowej czas był na ucztę dla ciała. Wytworzyła się miła atmosfera, bo wspomnieniom nie było końca. Od samego początku prowadzona jest kronika wydarzeń we Wspólnocie. Ale się tego nazbierało…! Teraz mogliśmy to obejrzeć. Osiem sióstr doczekało się obchodów 35- lecia i dla nich ks. Proboszcz wraz z ks. Henrykiem wręczyli upominki tym, którzy mogli uczestniczyć w uroczystości, a pozostałym, którzy z racji choroby nie mogli przybyć, zostaną dowiezione do domu. W końcu już w trochę mniejszym gronie, bo część już nas opuściło, udając się w  drogę do domu, rozśpiewaliśmy się przy akompaniamencie gitary naszego Misjonarza, tak jak to zawsze czynimy na naszych Dniach Skupienia w Częstochowie, przerywając śpiew opowiadaniami naszych starszych sióstr jak to one zaczynały działalność we Wspólnocie. Bogu niech będą dzięki za ten piękny dzień!       

Katarzyna Zaluza – animator

zdjęcia: Daniel Kubny
Katarzyna Zaluza

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat