Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2023

W dniu 02 02 2023 odbył się w naszej parafii etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2023. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 14 uczniów z klas IV-VI i 8 uczniów z klas VII-VIII. Uczestnicy wraz z opiekunami przyjechali do nas z: Reńskiej Wsi, Racławiczek, Zalesia Śląskiego, Zdzieszowic, Kórnicy, Ostrożnicy, Łan, Leśnicy, Większyc i z Kędzierzyna-Koźla.

Wszystkich przywitał kleryk Remigiusz Kik, krótko przypomniał regulamin i podał inne ogłoszenia porządkowe, po czym uczniowie zajęli swe miejsca. W sali otwarto kopertę z pytaniami. Uczniowie pracowali w obecności komisji, w skład której weszli: pani Ewa Talik – przewodnicząca, ks. Damian Cholewa, pani Teresa Kowolik, s. Wiktoria Irena Danisch. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy obrazek.

Po upływie regulaminowego czasu prace sprawdzali: kleryk Remigiusz Kik, pani Ewa Talik, pani Teresa Kowolik, s. Wiktoria Irena Danisch. ks. Bernard Mocia i pani Anna Nycz.

Wynik był następujący: do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 8 osób z przedziału wiekowego IV-VI i 4 osoby z przedziału wiekowego VII-VIII. Razem 12 osób, czyli ponad 50% uczestników.

Gratulujemy!! I życzymy powodzenia w etapie diecezjalnym.

zdjęcia: Anna Nycz

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat