Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Dar Sakramentu Bierzmowania

Czwartek 27 kwietnia 2023 to kolejny dzień Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii, w którym to dniu Sakrament Bierzmowania przyjęło 161 osób. Z naszej Piastowskiej parafii 105, z Bierawy 19, z Blachowni 17, z Azot 8, a ze Starego Koźla 12 osób. Szafarz sakramentu Bierzmowania biskup senior Paweł Stobrawa zachęcał do modlitwy w intencji bierzmowanych i ich rodzin, ale też prosił o modlitwę w intencji przełamania tragedii wojny w Ukrainie, powierzał również naszym modlitwom bardzo chorego biskupa ordynariusza Andrzeja Czaję. Nawiązując do czytań mszalnych biskup ukazał ważność świadectwa apostolskiego o Zmartwychwstałym Chrystusie i podpowiedział wszystkim nam, że bierzmowanie wręcz zobowiązuje nas do tego, abyśmy byli Chrystusowymi świadkami na naszych codziennych drogach.

Biskup Paweł udzielał Sakramentu Bierzmowania również w sąsiednich parafiach: św.Mikołaja, św.Eugeniusza i św.Katarzyny w Sławięcicach. Łącznie darem Zesłania Ducha Świętego zostało obdarzonych ponad 400 osób. Bogu niech będą dzięki!

Drodzy Bierzmowani!
Bądźcie otwarci na natchnienia Ducha Świętego i pamiętajcie, że od Waszego świadectwa wiary i miłości zależy ogromnie wiele!

Poniżej możemy wsłuchać się we fragmenty tej  uroczystej Mszy Świętej.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat