Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Błogosławieństwo prymicyjne ks. Marcina oraz akcja poboru krwi

W XIV niedzielę zwykłą kazania głosił i udzielał prymicyjnego błogosławieństwa neoprezbiter ksiądz Marcin Kujawa. Ksiądz Marcin przed dwoma laty był na kleryckiej praktyce w naszej parafii. Pochodzi z parafii Skorogoszcz za Opolem. Od sierpnia będzie pracował w Kluczborku w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdy po błogosławieństwie otrzymywał obrazek, na którym został zawarty cytat z Pisma Świętego bliski sercu księdza neoprezbitera. W naszych modlitwach pamiętajmy o nowym kapłanie. 

Dzisiaj trzecia w tym roku niedzielna akcja poboru krwi. Krew można było oddawać tradycyjnie od 9:00 do 13:00. Ciągle podpowiadamy, nie tylko w wakacje ale cały rok krew jest niezastąpionym darem ratującym życie. Wielkie Bóg zapłać 14-tu osobom, które wyraziło chęć niesienia pomocy przez oddanie swojej krwi, a swoją krew mogło oddać 11 osób.

zdjęcia: Mateusz Dżaluk

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat