Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Miesiąc lipiec poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

W tym roku miesiąc lipiec, który jest poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa poprzedzony był wyjazdem autokarowym ( 35 osób) 25 czerwca na odpust do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie . Uroczysta Msza święta odpustowa była odprawiona na schodach budującej się nowej Świątyni. Oczywiście nie brakowało błogosławieństwa relikwiami Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Była też jak zawsze odmówiona koronka do Przenajdroższej Krwi Chrystusa przy kapliczkach Siedmiu Przelań na polnych dróżkach, wokół placu Sanktuarium. Było trochę nowych osób, które w ogóle nie wiedziały nic o budującym się Sanktuarium i po raz pierwszy usłyszały o znaczeniu przelanej Krwi Chrystusa i o tym jak ważne jest zdanie sobie sprawy z tego, czym zostaliśmy wykupieni, - nie było to srebro, ani złoto, ale jak pisze św. Piotr Apostoł w pierwszym liście (1 P1,17-21) była to drogocenna Krew Chrystusa.

1 lipca w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza Święta z intencją za członków Wspólnoty, jej rodzin, sympatyków i pielgrzymujących do Sanktuarium Krwi Chrystusa oraz za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Już od pierwszego dnia lipca nasza Wspólnota po każdej rannej Eucharystii podjęła zobowiązanie o modlitwie (modlitwa trwała ok. godziny) w intencji kapłanów, powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych, za dzieci i młodzież o ochronę przed złem. To była jedna z głównych intencji, ale codziennie dochodziły intencje powierzone przez osoby, które zgłaszały indywidualne swoje prośby lub dołączały do grupy. Podczas modlitwy do Przenajdroższej Krwi Chrystusa odmawiana była koronka, litania, zawierzenie i inne, a towarzyszyły im codzienne rozważania wg książki z Wydawnictwa „Pomoc” Misjonarzy Krwi Chrystusa - autora Tullio Veglianti CPPS pt. „Krew Chrystusa- codzienne rozważania na lipiec”. Modlitwy będą kontynuowane dalej w następnych miesiącach do których zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych którzy chcą omodlić jakąś ważna dla siebie intencję. Można też po prostu podejść i podać nam za kogo lub za co mamy się pomodlić. Cieszymy się, że coraz więcej jest nowych sympatyków Przenajdroższej Krwi Chrystusa i Bogu niech będą dzięki za ten szczególny miesiąc naszej modlitwy.

Błogosławiona Krew Jezusowa !

Animator Katarzyna Zaluza

 

zdjęcia: Katarzyna Zaluza

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat