Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej – 2023 rok

Do przeżywania uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej przygotowywaliśmy się odmawiając nowennę przez 9 dni w naszym kościele parafialnym na Piastach. 16 lipca o godz. 15:00 Mszę Świętą w imieniu Bractwa Szkaplerza Świętego sprawował ks. Michał Banaś, natomiast kazanie wygłosił ks. proboszcz Edward Bogaczewicz. 22 lipca 2023 r. wyruszyliśmy autokarem na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej na 25-te Jubileuszowe Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Opiekunem duchowym był nasz wikary ks. Michał, który już po raz drugi był z nami w Czernej na pielgrzymce. Księdzu Michałowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Hasłem tegorocznego spotkania u Królowej Karmelu było: "W sercu Kościoła, mojej Matki, będę Miłością" – słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła i patronki misji. Głównym celebransem Eucharystii był przełożony generalny Zakonu Karmelitów Bosych O. Miguel Marquez Calle OCD, który w homilii powiedział między innymi: "Raduj się! Nie bój się! Duch Święty zstąpi na Ciebie! Zanieście uscisk dłoni Maryi do każdego bliźniego!".

Po Mszy Świętej grupa pielgrzymów wraz z księdzem udała się na Drogę Krzyżową. Cztery osoby zostały przyodziane Szatą Maryi – Szkaplerzem Karmelitańskim. Następnie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Eucharystycznym z różańcem świętym i odnowieniem przyrzeczeń szkaplerznych. Dla sióstr i braci, którzy byli tu po raz pierwszy u Matki Bożej na "Polskiej Górze Karmel" i dla pozostałych pielgrzymów też, było to radosne, piękne spotkanie z Maryją w Jej cudownym obrazie, która spojrzy, utuli, pocieszy i wskaże drogę do Jezusa. Piękne są też chwile, kiedy wysiadamy z autokaru, a na twarzach pielgrzymów widać przeogromną radość, zadowolenie i UŚMIECH. Był to naprawdę wspaniały dzień dla wszystkich pielgrzymów, pełen modlitwy, przeżyć duchowych, spotkań braterskich. Jeszcze raz dziękujemy ks. Michałowi za opiekę duchową, kierowcy panu Bronisławowi za bezpieczną jazdę.

Królowo Karmelu, Tobie się zawierzamy! Prowadź nas do Jezusa!

Szczęść Boże!

Animator: Bronisława Zygmunciak

 

zdjęcia: Justyna Piątkowska,
Stanisława Schimera,
Bronisława Zygmuciak

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat