Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Spotkanie popielgrzymkowe dwójki żółtej

Pielgrzymka naszej grupy kędzierzyńsko-kozielskiej na Jasną Górę trwa zawsze podczas pięciu sierpniowych dni, kiedy idziemy razem, tworząc piękną wspólnotę wiary w Pana Jezusa pod przewodnictwem i opieką Jego Matki – Maryi. Pielgrzymka się kończy, ale tak naprawdę całe nasze życie jest pielgrzymką do domu naszego Ojca, więc bycie pątnikiem nigdy się nie kończy i nasza droga wiary trwa dalej. W pierwszą sobotę miesiąca (2.09.2023 r.) w naszym kościele Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła odbyło się „spotkanie popielgrzymkowe”, podczas którego towarzyszyła nam atmosfera pielgrzymkowa, śpiewy, modlitwa, świadectwa, uwielbienie Pana Jezusa i Jego Matki, a wszystko wieńczył jasnogórski apel, który każdego pątniczego dnia kończył nasz dzień, kiedy Królowej Polski mówiliśmy na nowo: „Maryjo, jestem…pamiętam…czuwam”.

Po spotkaniu modlitewnym była okazja przy kawie, herbacie i poczęstunku raz jeszcze przez wspólne oglądanie zdjęć „przeżyć to jeszcze raz”, porozmawiać i wyartykułować to, czego Bóg dokonywał w ludzkich sercach. Całość zakończyło wołanie do Maryi: „Pod Twoją obronę uciekamy się…”.

Wielkie Bóg zapłać wszystkim pątnikom idącym w całej pielgrzymce, tym którzy mogli przejść tylko odcinek drogi z nami oraz pielgrzymom duchowym, którzy realną pomocą i modlitwą zawsze byli z nami. Zapraszamy za rok na pielgrzymi szlak.

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.

fragment i świadectwa podczas modlitewnego spotkania

zdjęcia: Daniel Kubny

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat