Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Niedziela kiermaszowa - rocznica poświęcenia kościoła

Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywą świątynią Boga. Podczas uroczystej sumy wyśpiewaliśmy Te Deum dziękując za to, że możemy mieć swój kościół, o którego powinniśmy dbać i czuć się odpowiedzialni. 

Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Parafialnie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mamy kościół i możemy cieszyć się kolejnym kiermaszem. Dziękujemy za modlitwę, za każdy wyraz wsparcia naszego wiekopomnego dzieła, dziękujemy za ofiary pieniężne przekazywane na potrzeby parafii i kościoła.

zdjęcia: Daniel Kubny

2023 roraty


I NIEDZIELA W ADWENCIE
03.12.2023ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.09.2023]
Na rok 2023

katechumenat