Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

11 listopada - Dzień Niepodległości i obchody św. Marcina

11 listopada to szczególny dzień dla Polaków. Tego dnia wiele osób wywiesza biało-czerwoną flagę, natomiast w kościołach odprawiane są Msze Święte w intencji Ojczyzny. Nie inaczej jest w naszej parafii, gdzie mogliśmy o godzinie 10:00 uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny. Przewodniczył jej ks. Paweł, a kazanie wygłosił ks. Proboszcz, które możemy posłuchać poniżej. Po Mszy Świętej przeszliśmy wszyscy pod "kamienie pamięci", gdzie odmówione zostały modlitwy oraz wyśpiewano hymn Polski.

11 listopada to nie tylko Narodowe Święto Niepodległości, ale też wspomnienie o św. Marcinie. Już w tradycję naszej parafii weszło nabożeństwo przypominające sylwetkę św. Marcina, po którym w tym roku mogliśmy wspólnie z grupą harcerzy z Drużyny Harcerskiej TAVAS wyśpiewać wiele patriotycznych piosenek przy palącym się ognisku oraz mogliśmy poczęstować się symbolicznym rogalikiem.

 

zdjęcia: Daniel Kubny
dron - ks. Michał

2023 roraty


I NIEDZIELA W ADWENCIE
03.12.2023ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.09.2023]
Na rok 2023

katechumenat