Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Nabożeństwo dla klas III i poświęcenie modlitewników

Kolejnym etapem w przygotowaniu dzieci klas III do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej, było poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa "Droga do Nieba" przez ks. Proboszcza. Odbyło się ono w piątek 17 listopada podczas nabożeństwa skierowanego dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin. W "Drodze do Nieba" znajdziemy zbiór modlitw, litanii, pieśni oraz propozycji rachunków sumienia, dlatego powinna być często używana nie tylko w kościele podczas Mszy Świętej, ale również w domu, do czego zachęcamy nie tylko tych, którzy tego dnia otrzymali ten piękny modlitewnik.

"Błogosławiony jesteś Boże, nasz Ojcze. Ty dajesz człowiekowi łaskę wyzwolenia z grzechu iż zapraszasz go do swojego stołu na ucztę miłości. Racz udzielić swego błogosławieństwa + dzieciom, którym wręczamy dziś książeczki. Pomóż im robić dobry rachunek sumienia, szczerze żałować za grzechy i prosić o przebaczenie. Udziel im łaski, aby w każdą niedzielę i święta gorliwie uczestniczyły we Mszy Świętej, a dzień pierwszej Komunii Świętej niech stanie się dla nich początkiem nowego etapu życia wiary i miłości. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen"

zdjęcia: Mateusz

2023 roraty


I NIEDZIELA W ADWENCIE
03.12.2023ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.09.2023]
Na rok 2023

katechumenat