Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Święto Liturgicznej Służby Ołtarza

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji w sobotę o godzinie 18:00 została odprawiona Msza Święta w intencji ministrantów, lektorów, szafarzy, kościelnych i ich rodzin. Liczne grono LSO naszej parafii powiększa się każdego roku w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Chłopcy należący do tej grupy regularnie uczestniczą w zbiórkach ministranckich, poszerzają swoją wiedzę dotyczącą Liturgii, ubogacają piękno codziennych Eucharystii. Kandydaci, ministranci i lektorzy w dni powszednie oraz święta, rano i wieczorem służą podczas Mszy Świętej, dając piękne świadectwo dla innych. Po uroczystej Mszy Świętej ministranci oraz ich rodzice spotkali się w salkach parafialnych, gdzie został podsumowany cały rok służby ministranckiej przez ks. Michała, opiekuna ministrantów. Poniżej możemy wsłuchać się we fragmenty ze Mszy Świętej.

"Ministrare" z łaciny oznacza "służyć", dlatego niech Chrystus Król wspiera Was w tej odpowiedzialnej pracy, obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami, abyście dzielnie mogli mówić "Służmy Bogu z radością!".

Króluj nam Chryste!

zdjęcia: Daniel Kubny
Mateusz Dżaluk

 

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat