Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wycieczka ministrancka do Pragi

Wczesnym rankiem, 29. czerwca, wyruszyliśmy na naszą wycieczkę ministrancką. Celem podróży była Praga. Po drodze zatrzymaliśmy się w miejscowości Dvur Kralove, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić niesamowite ZOO Safari. Po kilku godzinach spotkania ze zwierzętami udaliśmy się w dalszą podróż do stolicy Czech. Na miejscu rozpoczęliśmy zwiedzanie m. in. placu Vaclavskie Namesti, ogrodów Franciszkańskich, kościoła Panny Marii Śnieżnej i wieży prochowej. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy z historii Pragi. Później zakwaterowaliśmy się w hotelu, gdzie odbyła się Msza Święta. Wieczorem udaliśmy się na pokaz światła, wody i dźwięku do Krizkovych Fontann. Po wspaniałym spektaklu wróciliśmy do hotelu.


Następny dzień to zwiedzanie Starego Miasta. Dużo czasu spędziliśmy na rynku, gdzie znajduje się zegar "Orloj" oraz Kościoły: Św. Mikołaja oraz Maryi Panny przed Tynem. Odwiedziliśmy także dzielnicę żydowską z cmentarzem i synagogami. Po południu udaliśmy się do praskiego aquaparku. Tam wspólnie odpoczywaliśmy i świetnie się bawiliśmy, korzystając z licznych atrakcji parku. Wieczorem wróciliśmy do miejsca naszego pobytu. Po kolacji odprawiliśmy Mszę Świętą.


Trzeci i za razem ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Malej Strany. Wstąpiliśmy do biblioteki klasztornej na Strachovie, gdzie znajduje się 900- letnie Pismo Święte. Następnie podziwialiśmy pod lupą dzieła w muzeum miniatur oraz zwiedziliśmy Katedrę Św. Wita, Bazylikę Św. Jerzego i Kościół Św. Mikołaja na Malej Stranie. Po intensywnym zwiedzaniu i czasie wolnym udaliśmy się do Kościoła Św. Idziego, aby uczestniczyć we Mszy Świętej. Był to ostatni punkt pielgrzymki. W godzinach popołudniowych opuściliśmy Pragę i późnym wieczorem byliśmy z powrotem w domu.

zdjęcia: ks. Marcin i Paweł Wójtowicz

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat