Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

16 Święto Krwiodawców

W niedzielę 22 listopada, z okazji przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa, odbyło się XVI Spotkanie Krwiodawców województwa opolskiego. Centralnym punktem obchodów była uroczysta msza święta, koncelebrowana przez diecezjalnego duszpasterza krwiodawców księdza Wojciecha Modelskiego, księdza prałata Edwarda Bogaczewicza oraz franciszkanina z Góry Świętej Anny ojca Krystiana Pieczkę, który wygłosił Słowo Boże. Eucharystia sprawowana była w intencji krwiodawców i ich rodzin. Ogromną radość sprawił Chór Parafialny, który czcząc swoja patronkę świętą Cecylię, pięknie ubogacił Najświętszą Liturgię. W oprawę liturgiczną Eucharystii, jak co roku, zaangażowali się krwiodawcy z Parafialnego Klubu. We mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe z Parafialnego Klubu HDK PCK w Kędzierzynie – Koźlu, z Klubu HDK PCK w Byczynie, z PCK w Kędzierzynie – Koźlu oraz z naszej Parafii. Były obecne również delegacje Zarządu Okręgowego PCK w Opolu na czele z panią Prezes Elwirą Bury, jak też z Zarządu Rejonowego PCK w Kędzierzynie-Koźlu, z Klubu HDK PCK w Głubczycach, z Klubu HDK PCK w Polskiej Cerekwi, z Klubu HDK PCK w Strzelcach Opolskich, z Klubu HDK PCK Kofama Kędzierzyn–Koźle z panem Pawłem Liberdą, z Klubu „Stoczniowiec” z Kędzierzyna–Koźla z panem Kazimierzem Szulką, z Klubu HDK „Śródmieście” z panem Józefem Pajorem.

Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Opola i Raciborza oraz inni niezrzeszeni honorowi dawcy krwi i wolontariusze. Bardzo miło nam było gościć państwa Lewandowskich z Opola, naszych zaprzyjaźnionych znajomych.
Po mszach świętych przed kościołem klubowi krwiodawcy prowadzili kwestę na działalność parafialnego klubu, w którą włączyło się bardzo wielu parafian. Ofiarodawcy otrzymywali klubowy kalendarzyk.
W domu parafialnym dla wszystkich krwiodawców i gości został przygotowany poczęstunek, aby wspólnie można było usiąść, porozmawiać i świętować przy pieczonych kiełbaskach, pysznych kolorowych kanapkach i wspaniałych ciastach.
W salkach domu parafialnego miała miejsce kolejna akcja poboru krwi, w którą każdy chętny mógł się włączyć i podarować potrzebującym tak wspaniały dar z siebie – własną krew. Krew w tym dniu oddały 22 osoby. Został wylosowany kosz obfitości sponsorowany, tym razem, przez naszego księdza proboszcza.
Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi składa podziękowanie kapłanom, wszystkim przybyłym gościom, pocztom sztandarowym i delegacjom, bez których zabrakło by tak pięknej oprawy uroczystości. Krwiodawcy serdecznie dziękują wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy wsparli kwestę na działalność klubu. Dzięki zgromadzonym środkom, klub będzie mógł działać i dalej propagować tak wielce szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa. Słowa ogromnych podziękowań należą się wszystkim, którzy w tym dniu honorowo oddali krew. Wreszcie ogromne, z serca płynące podziękowania, kierowane są w stronę wszystkich, którzy zorganizowali poczęstunek dla gości. Panie, które upiekły ciasta, przygotowały kanapki i pomagały przy całej obsłudze, jak zawsze okazały się niezastąpione.

Wszystkim za wszelkie dobro Klub Honorowych Dawców Krwi przy Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu serdecznie dziękuje!
Bóg zapłać!

Prezes Parafialnego Klubu HDK PCK Mieczysław Ferdzyn

zdjęcia: Tadeusz Kucharski

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat