Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W piątek 26 lutego o ogdz. 19:00 rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Wierni biorący udział w nabożeństwie przeszli drogę od najstarszego w Kędzierzynie kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Eugeniusza de Mazenod, który jest jednym z kościołów jubileuszowych ustanowionych w diecezji opolskiej z okazji Jubileuszu Miłosierdzia.

Rozważaniami poszczególnych stacji Drogi były odczytywane przez młodzież świadectwa osób ciężko chorych, zmagających się z tragediami rodzinnymi, narkomana, prostytutki, pielęgniarki, mordercy którzy odnaleźli sens i cel życia w miłości Chrystusa. Modlitwy prowadził o. Paweł Gomulak OMI, jeden z czterech ustanowionych w diecezji opolskiej misjonarzy miłosierdzia. Ks. Tadeusz Komorek rozpoczynając nabożeństwo poprosił wiernych o to, by intencją modlitwy było tegoroczne spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych takich jak Gorzkie Żale, czy Droga Krzyżowa.

zdjęcia: Sebastian Kubny

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat