Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Parafialni Krwiodawcy zapraszają 15 lutego na niedzielną akcję poboru krwi

Krwiodawstwo to chyba najpiękniejsze wypełnienie przykazania miłości bliźniego. Cieszymy się, że w Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła przed laty zawiązał się Parafialny Klub HDK, który każdego roku organizuje w parafii pięć niedzielnych akcji poboru krwi. Dzięki działalności Parafialnego Klubu HDK w roku 2014 udało się zebrać 97 litrów krwi.

Wkroczyliśmy w nowy rok. Akcje poboru krwi zaplanowane są na następujące niedziele roku 2015: 15 lutego - 19 kwietnia - 12 lipca - 13 września - 22 listopada.

 

Krew oddaje wiele osób. Jednak grupa wiodąca czyli organizująca akcje poboru krwi, spotkania, modląca się w Róży Różańcowej - to kilkanaście osób. Przeważnie ta grupa reprezentuje Parafialny Klub HDK na różnych uroczystościach.

W styczniu, w Warszawie, tradycyjnie już, odbywają się spotkania krwiodawców z całej Polski na opłatku HDK. W tym roku 10 stycznia parafialnym busem pojechała i nasza grupa do Warszawy. Było to 18 Spotkanie Opłatkowe. Wszystko rozpoczęło się od mszy świętej sprawowanej przez biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka, który serdecznie dziękował za ofiarność na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia: "…wypełniacie w heroiczny sposób ewangeliczne prawo miłości…".

Kilkuset krwiodawców z całej Polski modliło się, dzieliło opłatkiem i wysłuchało Koncertu Kolęd w wykonaniu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Krwiodawcy przybyli do katedry z całej Polski wraz ze swoimi rodzinami, pocztami sztandarowymi. Krajowy Duszpasterz Honorowych Dawców Krwi i kapelan Ordynariatu Polowego W.P. ks.płk. Zenon Surma równie ciepło i serdecznie podpowiadał "…uczmy się budowania solidarności, braterstwa i miłości z naszymi siostrami i braćmi, którym choroba odbiera radość życia…"

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli Dyrektor Narodowego Centrum Krwi w Warszawie, posłowie, Zarząd PCK, przedstawiciele Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z wielu miast w Polsce i dziesiątki przedstawicieli Klubów HDK PCK z różnych rejonów w Polsce.

Biskup Guzdek uhonorował czterech przedstawicieli Honorowych Dawców Krwi medalem pamiątkowym św. Jana Pawła II, wybitym z okazji kanonizacji Ojca Świętego. Medal otrzymał między innymi ksiądz Józef Leśko z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przed katedrą polową stanął ambulans do pobierania krwi z Warszawskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym wielu z przybyłych oddało krew. Po mszy i opłatku tradycyjna grochówka, bigos, kawa i ciasto. Po posiłku wspólne zdjęcia, życzenia i wiele niezapomnianych spotkań z krwiodawcami, których czasami spotyka się raz do roku. Popołudnie sobotnie to zwiedzanie Warszawy. W niedzielę nasi delegaci skorzystali z zaproszenia do zwiedzenia Zamku Warszawskiego, który wywarł niesamowite wrażenie. W drodze powrotnej była też kąpiel w termach w Mszczonowie.

Nasz Parafialny Klub wraz z pocztem sztandarowym był jednym z wielu na spotkaniu - i to jest nasza radość….Wdzięczni jesteśmy naszym Klubowiczom, którzy za własne oszczędności reprezentowali nas w Warszawie.

Dziękujemy i życzymy wielu sił i chęci do dalszego organizowania tak pięknych akcji miłości…

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
04.06.2023
 [aktualizacja: 20.02.2023]
Na rok 2023

katechumenat