Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wigilia Uroczystości Chrystusa Króla Święto LSO

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to w wielu parafiach święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Także i w naszej parafii kolejny raz, w sobotni wieczór poprzedzający Niedzielę Chrystusa Króla, obchodziliśmy święto nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, lektorów i ministrantów.

Świętowanie nasze rozpoczęło się mszą świętą o godzinie 18.00, sprawowaną w uroczystej oprawie liturgicznej, w intencji całej Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin. Nasi ministranci dołożyli wielu starań, aby w tym dniu służba miała jeszcze piękniejszy wyraz niż na co dzień i by Służba Boża sprawowana była na najwyższym poziomie, godnym samego Boga. Uroczystą Liturgię oprócz wspaniałej służby uświetniła także gra organowa pani Joanny, oraz gra na skrzypcach pani Kasi, za co im serdecznie dziękujemy.

Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza ks. wikariusz Marcin Pilch, koncelebrowali tę Mszę św. ks. Robert Sadlak oraz ks. Dariusz Piasecki.

Jak co roku, w czasie tej szczególnej mszy św. do naszego grona przyjmowani są nowi ministranci, którzy wtedy składają swoje przyrzeczenia i stają się pełnoprawnymi członkami naszej wspólnoty. Otrzymują wtedy, także kołnierz ministrancki i od tego momentu noszą pełny strój ministranta. W tym roku mieliśmy radość z przyjęcia sześciu nowych ministrantów, którzy przez rok poznawali tajniki liturgii i przygotowywali się do służby "przy ołtarzu Pana" Są nimi: Franciszek Kubny, Paweł Krupa, Marcel Urbanowski, Kacper Geaidy, Kacper Kowalewski oraz Piotr Zwarycz, który niestety ze względu na chorobę nie mógł uczestniczyć w uroczystości i swoje przyrzeczenia złoży w innym terminie. Grono naszych lektorów poszerzy się o nowych czytających Słowo Boże w tym roku dopiero na wiosnę w czasie dekanalnego dnia wspólnoty LSO.

W tym dniu tradycyjnie wszyscy ministranci i lektorzy odnawiają swoje przyrzeczenia, złożone u początku swojej służby, aby wracając do tego dnia z Bożą pomocą trwać w pierwotnej gorliwości do służby samemu Chrystusowi.

Z radością wyśpiewaliśmy dziękczynne "Te Deum" za kolejny rok służby naszych szafarzy i chłopców, oraz za nowo ustanowionych ministrantów. Bogu niech będą dzięki za ich piękną służbę i wspaniałe świadectwo chrześcijańskie i ludzkie w dzisiejszym świecie. Otaczajmy ich naszymi modlitwami i codziennym wsparciem, niech znajdują w nas nadzieję i oparcie dla ich służby, módlmy się o to by było nas jak najwięcej w świętej służbie samemu Bogu przy Ołtarzu Jego Najświętszej Ofiary. Nie lękajmy się, Chrystus niczego nie zabiera, ale daje bardzo wiele! Módlmy się o nowe powołania do służby ministranckiej, w tym roku swoje przygotowanie rozpoczęli już nowi kandydaci niech będzie ich jak najwięcej, na chwałę samego Boga i ku naszej radości i pożytkowi.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim kapłanom, szczególnie proboszczowi ks. prałatowi Edwardowi Bogaczewiczowi, wszystkim ministrantom, lektorom, ceremoniarzom i kościelnym, paniom, które na co dzień dbają o czystość i schludność strojów liturgicznych, oraz rodzinom naszych ministrantów za ich synów szczególnie też rodzicom, którzy przygotowali piękne przyjęcie i "małe co nieco" w domu Parafialnym.
Króluj nam Chryste!

 

 

zdjęcia: Daniel Kubny

2024 popielec


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

KAZANIE PASYJNE


ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.01.2024]
Na rok 2024

katechumenat