Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Koncert naszego chóru wraz z chórem powiatowym

7 stycznia o godzinie 16:00, zamiast popołudniowych nieszporów, odbył się w naszej świątyni koncert kolęd. Tym razem swoje siły połączyły dwa chóry: Chór parafii Ducha Świętego (dyrygent: Marta Otrząsek) oraz Chór powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego (dyrygent: Gotfryd Włodarz). Dwie kolędy zaśpiewali wspólnie. Jakże gromko zabrzmiało "Bracia patrzcie jeno" oraz "Raduj się świecie"! Pozostałe kolędy śpiewano przemiennie. Pomiędzy nimi wybrzmiały także fragmenty Pisma Świętego mówiące o Bożym Narodzeniu. Nie zabrakło tak pięknych kolęd, jak "Ach ubogi żłobie", "Oj Maluśki" czy "Mizerna cicha". Całość zakończyła się odśpiewaniem wspólnie "W Żłobie leży" oraz "Pójdźmy wszyscy do stajenki" pod przewodnictwem ks. Edwarda Bogaczewicza. Bogactwo kolęd i pastorałek pięknie wyraża wielką radość z Bożego Narodzenia, tym bardziej cieszy, że kościół był pełen wiernych, którzy przybyli na tę okoliczność. Wśród szczególnych gości była pani Starosta - Małgorzata Tudaj. Niech radość z narodzenia Pana nadal towarzyszy nam szczególnie podczas śpiewania kolęd, nie tylko w kościele, ale także w zaciszach swoich domów.

zarejestrowany cały koncert kolędowy

zdjęcia: Miłosz Ryzner

Komentarze   

0 #2 Joanna 2018-01-20 14:26
Dziękuję Panu Bogu że moglam wysłuchać konzertu.To będą dla mnie niezapomniane chwile
Cytować
0 #1 ernest kubny 2018-01-08 20:52
:-) śpiewem chwalić Pana to dar wielki ale nic by nie było, gdyby nie nasz proboszcz wielki. skupia wokół siebie takich skowronków byśmy czuli się jaka w niebie. Szczęść Boże...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XXVIII Niedziela Zwykła
2018.10.14

CZYTAJ CAŁY LIST EPISKOPATU


 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"