Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wizyta ks. Andrzeja Remincia z Ukrainy

Kochani Rodacy, drodzy bracia i siostry w Chrystusie Panu!
Jestem bardzo wdzięczny za Waszą pomoc, za ofiarę, którą złożyliście do koszyczka 20-21 stycznia bieżącego roku. Dzięki gościnności księdza prałata i Waszej ofiarności, zebraliśmy 14 500 zł., 5 Є, 100 $, i 10 Hrywien UA, na remont kościoła w Baranówce. Baranówka to nie wielka wioseczka koło Brzeżan, kościółek ten za czasów sowieckich był zamieniony na magazyn sztucznych nawozów, czas i brak opieki nad tym kościółkiem robi swoje, zaczyna po woli rujnować się dach, brak okien i drzwi, w kościele dużo śmieci i brudu, składa się wrażenie, że on nikomu nie jest potrzebny. Wierzę, że te ofiary, które złożyliście, pomogą temu kościołowi odzyskać sój właściwy i godny wygląd. Po remoncie dachu, montażu okien i drzwi, wyczyszczeniu brudów, chcemy odprawić Mszę św. dziękując Panu Bogu za dar uratowania kościoła przed ruiną i za wszystkich ofiarodawców z Kędzięrzyna-Koźle i parafian Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła.


Ofiarnego dawcę Bóg kocha i błogosławi. Wierzę mocno że Bóg odwdzięczy Wam stokrotnie. Ze swojej strony obiecuję modlitwę za Was, wpisaliście się w historię naszego Kościoła i Brzeżan. Każdej I niedzieli miesiąca jest odprawiana Msza św. w intencji naszych ofiarodawców i dobrodziejów. Korzystając z okazji, serdecznie zapraszam rev. ks. prałata i Was drodzy Rodacy, bracia i siostry, do nas do małej Szwajcarii na Podolu, i do mnie na kawę i skromny poczęstunek.


Z poważaniem i wdzięcznością.

ks. Andrzej Remineć

 

Komentarze   

0 #2 Andrzej 2018-02-04 14:18
Dla redaktora wiadomości: nazwisko jest rzeczownikiem i jako takowa część mowy podlega regułom odmiany. Jest "Andrzeja Remineć", winno być "Andrzeja Remincia", jest "10 Hrywni", winno być "10 hrywien". No chyba, że
Cytować
0 #1 Zbigniew Bar 2018-01-27 23:18
Kolejarze mieli szczęście spotkać się z ks Andrzejem wieczorem w sobotę w czasie naszego corocznego Spotkania Opłatkowego.Mieliśmy okazję posłuchać jego informacji o ich życiu tam na Kresach i kolędować razem z nim pastorałki z naszych parafialnych kantyczek.Myślę, że wielu z nas trochę inaczej słyszało to co mówił w niedzielę w czasie mszy Św. do parafian.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

XXXIII Niedziela Zwykła
2018.11.18 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"