Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Gorzkie Żale w niedzielę Laetare

"Gorzkie Żale" to typowo polskie nabożeństwo odprawiane w okresie Wielkiego Postu. Zawiera pewne elementy średniowiecznych pasyjnych misteriów liturgicznych. Na ich podstawie ksiądz Wawrzyniec Benik ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy świętego Wincentego a"Paulo napisał tekst. Gorzkie Żale po raz pierwszy zostały odprawione 13.03.1707 roku w kościele świętego Krzyża w Warszawie. Podzielone są na trzy części śpiewane w poszczególne niedziele i połączone są zawsze z okolicznościowym kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę 11 marca zostało połączone z występem Chóru CANTABILE, który śpiewał na rozpoczęcie i na zakończenie modlitwy.

Posłuchaj fragmentu koncertu chóru Cantabile

 Chór CANTABILE , wywodzący się z naszej parafii, prowadzony jest przez panią Jolantę Stefaniak i należą do niego osoby z różnych części Kędzierzyna-Koźla oraz z okolicznych miejscowości. Chór bierze udział w różnych Spotkaniach Chóralnych, a ostatnio brał udział w Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu zajmując drugie miejsce. Chór śpiewa w parafiach podczas uroczystości kościelnych, również często występuje podczas świąt państwowych.
Dziękujemy pani Dyrygent i Członkom Chóru za niedzielną obecność i ubogacenie naszego pięknego wielkopostnego nabożeństwa.

zdjęcia: Daniel Kubny

Uroczystość Chrztu Pańskiego
2019.01.13

CZYTAJ CAŁY LIST 

[aktualizacja: 30.09.2018]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"