Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Wspólnota Krwi Chrystusa na odpuście Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Sanktuarium w Częstochowie 01-07-2018r

Miesiąc lipiec jest szczególny dla naszej Wspólnoty, gdyż jest poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa. Już w przeddzień m-ca lipca uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w naszej parafii, prosząc o potrzebne łaski dla członków Wspólnoty Krwi Chrystusa i jej rodzin oraz w intencji, by przelana Krew Jezusa Chrystusa coraz bardziej zwiększała w nas zapał do dawania odpowiedzi na Boże natchnienia, a 1 lipca wyruszyliśmy 27- osobową grupą do Sanktuarium w Częstochowie na odpust Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Po drodze wstąpiliśmy powitać Matkę Bożą na Jasnej Górze, gdzie rozstaliśmy się ze wspólnie jadącą z nami grupą „Kresowian”, która pozostała na swoich uroczystościach w klasztorze. Dobrze się złożyło, bo wielu z nich nigdy nie słyszało o Sanktuarium Krwi Chrystusa, więc dzięki temu, że potem po nas przyjechali mogli zobaczyć gdzie to jest .


Uroczystości rozpoczęły się Mszą Odpustową, na której nasza grupa stanęła ze swoim parafialnym sztandarem. Homilię wygłosił proboszcz ks. Łukasz Tarnowski CPPS, a tematem wiodącym było przebaczenie mocą Krwi Chrystusa. Dobrze się złożyło, że pojechało z naszej parafii dużo małżeństw i mogli spędzić razem czas poświęcony Jezusowi. Było tak jak powiedział proboszcz Sanktuarium, ksiądz Łukasz CPPS. Cały dzień wypełniony był Krwią Jezusa, tym życiodajnym płynem i to Jezus był tym, który złączył nas poprzez swoją Przenajdroższą Krew. Ta myśl na zawsze pozostała w naszych sercach. Uroczysta msza św. z pięknym Słowem Bożym wygłoszonym przez ks. Łukasza CPPS, przyjęcie Komunii św. pod dwiema postaciami, potem przejście dróżkami do siedmiu kapliczek Drogą Krwi Chrystusa, uroczyste oddanie się Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa, to robiło wrażenie. Na koniec Jezus pożegnał każdego z osobna swoim błogosławieństwem. Ci, którzy pierwszy raz odwiedzili to miejsce, obiecali, że tu jeszcze wrócą, bo nigdzie nie czuli się lepiej i nigdzie nie czuli tak blisko obecności Jezusa.

Posłuchaj Liturgii Słowa ze Mszy Świętej Odpustowej

Ale jak to na odpuście bywa, to nie tylko było coś dla ducha, bo była przerwa na poczęstunek, czas na rozmowy z przyjaciółmi z którymi znamy się od lat, a także na kupno różnych pamiątek i ciekawych książek.
Zachęcam każdego do odwiedzenia tego miejsca, położonego 4 km od klasztoru na Jasnej Górze, w pobliżu parku brzozowego, a szczególnie młodzież w m-cu sierpniu na X Kasperiańskie Dni Młodych, które odbędą się od 16 do 19 sierpnia 2018 roku w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Jest to spotkanie dla wszystkich młodych od 15 do 33 lat, którzy chcą dobrze i aktywnie wykorzystać kilka dni wakacji, nawiązać nowe relacje przyjaźni, spotkać Żywego i Kochającego Boga, aby odnaleźć lub umocnić swoją wiarę. Tegoroczne Dni będą przebiegać pod hasłem: „Krew daje Moc”.
Więcej informacji można przeczytać o odpuście i interesujących sprawach dotyczących naszej Wspólnoty na stronie http://www.odkupieni.pl
Błogosławiona Krew Jezusowa !


wyjazd do Częstochowy na odpust

odpustowa Msza Święta

poczęstunek

modlitwy na dróżkach i błogosławieństwo relikwiami
 

zdjęcia: Maciej Orman
Katarzyna Zaluza

VI Niedziela Zwykła
2019.02.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"