Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Święto Policji w naszej parafii

W piątek w naszej parafii obchodzono lokalnie święto policji, gdzie policjanci i wszyscy wierni zebrani modlili się o dobrą, odpowiedzialną służbę policjantów. W homilii ks. Jarosław, który przewodniczył Mszu Świętej, odniósł się do historii powstałej w 1919 roku polskiej Policji. Formacja od swoich początków stała na straży bezpieczeństwa obywateli niepodległej Rzeczypospolitej oraz porządku publicznego. Kapelan policjantów wskazał na szczególne zadania stojące przed każdym z funkcjonariuszy. Realizacja tych zadań, choć często wiąże się z ryzykiem, jest niezwykle istotna dla ładu i poczucia bezpieczeństwa. Każdy policjant, każda policjantka jest powołana do służby społeczeństwu. Nawiązał także do badań, według których znacząca większość Polaków ceni pracę Policji i ufa jej, co wskazuje, jak istotna jest to praca. Nawiązując do wspomnienia dzisiejszego świętego, Joachima – męża św. Anny, ojca Maryi i dziadka Jezusa wskazał na relacje panujące między funkcjonariuszami. Ks. Jarosław wspomniał, iż niejednokrotnie podczas rekolekcji kapelanów tej formacji, słyszał, że Policja to jedna wielka rodzina. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy poświęcają swoje życie służbie naszemu narodu.

 

zdjęcia: Adam Graczyk

VI Niedziela Zwykła
2019.02.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"