Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Księże Marcinie i Ojcze Mirosławie dziękujemy!

Niedziela dzisiejsza jest czasem podziękowania Panu Bogu oraz Ojcu Mirosławowi i księdzu Marcinowi za posługę kapłańską.

Ojciec Mirosław od listopada jest w naszej parafii i służy pomocą, ale przez cały czas obsługuje również parafię Gierałtowice, w której ciężko chorował ksiądz proboszcz i końcem kwietnia zmarł. Dziękujemy Ojcu Mirosławowi za pomoc, kazania pasyjne i odpustowe, za prowadzone poranne nabożeństwa i pogrzeby i życzmy wiele siły ducha w pracy w Opolu w Parafii na Osiedlu ZWM.

Dziękujemy dzisiaj księdzu Marcinowi za pięć lat pracy kapłańskiej w naszej parafii. Ksiądz Marcin z wielkim zaangażowaniem podjął katechizację w szkole, opiekę nad Gronem Ministranckim, z zamiłowaniem przygotowywał wielkie liturgie, wziął na siebie odpowiedzialność za budowę Szopki, Ciemnicy, Bożego Grobu, ołtarza Bożego Ciała. Wprowadził wraz z księdzem Robertem Parafialny Apel Maryjny odprawiany w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Nie było sprawy, która dla księdza Marcina która byłaby nie do pokonania. Dziękujemy księże Marcinie i życzymy wiele siły Ducha w posłudze w Głuchołazach.

Zżyliśmy się z naszymi Księżmi, ale nieraz zapewne będą wśród nas gościli, toteż dzisiaj dziękując obiecujemy, iż będziemy mieli Was w stałej pamięci modlitewnej.

Poniżej znajdują się słowa podziękowania ks. Marcina oraz życzenia skierowane do ks. Marcina i o. Mirosława.

zdjęcia: Daniel Kubny

VI Niedziela Zwykła
2019.02.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"