Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Msza Święta o pokój w ojczyźnie i świecie

W poniedziałek o godzinie 10:00 od Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz, rozpoczęły się uroczystości upamiętniające rocznicę napaści ZSRR na Polskę oraz rocznicę powołania Sił Zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego. Część oficjalna wraz z przemówieniami odbyła się na placu przy kościele. W uroczystościach upamiętnienia rocznicy napadu Związku Radzieckiego na Polskę wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, przedstawiciele środowisk kresowych i patriotycznych, młodzież ze szkół powiatu oraz inni mieszkańcy.

Zanim uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i znicze pod obeliskami z okazji 90-lecia powołania Związku Sybiraków zostały wręczone medale okolicznościowe osobom zasłużonym dla działalności organizacji, w tym naszemu księdzu proboszczowi. Tradycyjnie, podczas uroczystości o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta „Azoty Kędzierzyn-Koźle”.

 

zdjęcia: kk24.pl

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"