Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Parafialny Kiermasz i niedziela misyjna

Trzecia niedziela października w Kościele jest "niedzielą misyjną". Odbywają się spotkania z misjonarzami, którzy przybliżają dzieło misji, słyszymy kazania tematyczne, wierni składają ofiarę na dzieło misji. W naszej parafii niedziela ta, każdego roku, zbiega się z rocznicą poświęcenia naszego kościoła. 20 października 2006 roku, po zakończeniu misji świętej, przybył do nas arcybiskup Alfons Nossol i konsekrował ołtarz i poświęcił nasz kościół. Miało to miejsce po 20 lata od odprawienia pierwszej mszy świętej na placu kościelnym, po 20 latach trudu, ofiarowanej pracy, ofiar pieniężnych, ale i po 20 latach modlitwy, cierpienia chorych i różnej innej ofiary - mogliśmy tego wieczoru cieszyć się słysząc słowa litanii: "...Prosimy Cię, abyś ten kościół konsekrował. Prosimy Cię, Jezu Synu Boga żywego..." .

I przeszedł Biskup namaszczając 12 miejsc na ścianach kościoła, złożył relikwie Świętych męczenników w ołtarzu i modlił się: "Niech Bóg swoją mocą uświęci ten ołtarzy i kościół, który namaszczamy jako jego słudzy, aby wyrażały tajemniczy związek Chrystusa i Kościoła."
Trzeba nam każdego roku dziękować za to wydarzenie, za ludzi, którzy ofiarowali wiele,... wielu z nich odeszło do Domu Ojca... Wielu patrząc dzisiaj na ściany kościoła, na których w każdą rocznicę płonie światło, ma łzy w oczach bo ten kościół jest ich życiem i to od 32 lat, troszczą się o niego, nawiedzają go nawet codziennie... Śpiewamy dziś TE DEUM LAUDAMUS i z serca prosimy, aby młode pokolenie przyjęło dar konsekrowanego kościoła i tutaj świętując wypowiadało swoją wiarę.

zdjęcia: Daniel Kubny
Agnieszka Kubny

II Niedziela Wielkiego Postu
2019.03.17 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"