Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

„Godzina łaski dla całego świata”

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu."
Nie każdy wie, że są to słowa Matki Bożej i wypowiedziane zostały stosunkowo niedawno podczas objawienia się pielęgniarce Pieriny Gilli w Montichiari we Włoszech w Święto Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia 1947 roku - więcej na ten temat : http://www.8grudnia.rosemaria.pl/


W naszej parafii dzień 8 grudnia 2018r był obfity w wydarzenia poświęcone Matce Bożej. Do świętowania tego dnia włączyły się parafialne Wspólnoty. Już rano wyruszyła pielgrzymka zorganizowana przez Apostolat „Margaretka” do naszej” Śląskiej Fatimy” tj. do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. Wraz z tamtejszymi kapłanami wszyscy modlili się tak jak prosiła Maryja. Natomiast na miejscu w kościele w „Godzinie Łaski” trwało przed Najświętszym Sakramentem nabożeństwo, w którym mógł każdy uczestniczyć. Nasze młode dziewczynki „Marianki”z Grona Dzieci Maryi, powiększyły w tym dniu swoje grono, co na pewno było dla Maryi pięknym prezentem w dniu jej święta. Na tym nie koniec radości. Wieczorem ze Wspólnotą Krwi Chrystusa wyruszyła autokarem pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę, aby tam przeżyć noc z Maryją- Oblubienicą Ducha św. Pielgrzymujący dziękowali za cały przeżyty kolejny rok, za zesłane łaski, modląc się również za całą parafię za naszych kapłanów, prosząc o liczne powołania kapłańskie i zakonne, za ludzi chorych i cierpiących szczególnie tych, którym już zdrowie nie pozwala na pielgrzymowanie oraz za naszą młodzież, powierzając wszystkich MATCE BOŻEJ.
Bogu niech będą dzięki za ten dzień !

 

 

zdjęcia: Agnieszka Olczak,
Katarzyna Zaluza

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"