Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Msza Święta w intencji ks. Proboszcza z okazji 40-lecia święceń kapłańskich

W tym szczególnym dniu, gdy radośnie obchodzimy czterdziestą rocznicę święceń kapłańskich naszego księdza Edwarda mogliśmy podziękować Matce Bożej za jej opiekę i wstawiennictwo oraz Panu Bogu za zdrowie i wytrwałość podczas uroczystej Mszy Świętej oraz poprzedzającej ją nabożeństwie majowym. Przyjmując na siebie obowiązki budowniczego nowego kościoła na osiedlu Piastów przyjął i realizował tworzenie wspólnoty parafialnej. Kształtował kolejnych wikarych, którzy przez jakiś czas tworzyli  naszą wspólnotę. Otrzymane od Boga talenty swoim życiem, działaniem i ofiarnością pomnaża każdego dnia przewodząc, a zarazem służąc każdemu kto chce być blisko Pana Boga.

Posłuchaj fragmentów ze Mszy Świętej w intencji ks. Proboszcza oraz życzeń skierowanych do solenizanta

Ksiądz Edward przyjął święcenia kapłańskie 06.05.1979 roku. Początkowo pracował jako wikariusz w parafiach św. Mikołaja w Kędzierzynie Koźlu, Narodzenia NMP w Głubczycach, Wniebowzięcia NMP w Jamielnicy. Następnie dotarł do nas na osiedle Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 października 1993 roku jest proboszczem parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie Koźlu. Jest członkiem Rady Kapłańskiej przy Radzie Diecezjalnej. Jest dyrektorem rejonowego oddziału Caritas.
W 2011 roku uzyskał tytuł prałata, kapelana Jego Świętobliwości. Posiada również honorowy tytuł dziekana i radcy duchowego.

Wiele słów, wiele prezentów nie zastąpi prostego ale jak wymownego „Bóg zapłać”. Pragniemy zatem życzyć obfitości łask Bożych, zdrowia wiele, pogody ducha. Pragniemy życzyć dobrych ludzi wokół i życzliwości na każdym kroku. Pragniemy w modlitwie wypraszać u Matki Bożej aby zawsze była przy Tobie księże Edwardzie. Niechaj Pan Bóg darzy, niechaj spełnia się to o czym nasz ksiądz Edward marzy.

zdjęcia: Daniel Kubny

 

V Niedziela Wielkanocy
2019.05.19

ogloszeniaintencje

 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"