Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2 | 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Czuwanie na wigilię Zesłania Ducha Świętego

Młodzież naszej parafii przygotowała czuwanie na wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie to składało się z dwóch części. W pierwszej części zostały przygotowane i pokazane w formie pantomimy i teatru cieni wybrane sceny z Pisma Świętego, w których w sposób bardzo widoczny działał Duch Święty. Pierwszym i Najważniejszym obrazem było stworzenie świata, gdzie „Duch Boży unosił się nad wodami”. Pojawiały się również obrazy takie jak budowanie wieży Babel, Zwiastowanie Maryi, że za sprawą Ducha Świętego zostanie matką Boga, czy też chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Ostatnim obrazem było Zesłanie Ducha Świętego.
Pierwszą część czuwania zakończył wspólny Apel Jasnogórski. W drugiej części wielbiliśmy Trójjedynego Boga w Najświętszym Sakramencie. Było to wspólne radosne przeżycie, za które dziękujemy Bogu.

 

zdjęcia: Daniel Kubny

Uroczystość Najświętszej Trójcy
2019.06.16

ogloszeniaintencje
 

[aktualizacja: 17.01.2019]
katechumenat
Parafia z "lotu ptaka"