Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Dekanalne Pielgrzymowanie 17-22.08.2020

Od poniedziałku 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka – aż do soboty 22 sierpnia – wspomnienie Matki Bożej Królowej – pielgrzymowaliśmy duchowo w naszym rejonie kędzierzyńsko-kozielskim. Choć w naszych sercach tlił się żal, iż nie możemy jak co roku pod sztandarem Maryi w „2 żółtej” maszerować na Jasną Górę, to czas duchowego pielgrzymowania był niesamowicie błogosławiony i chcemy widzieć w tym działanie Boga przez Niepokalaną. Tylko jeden odcinek sztafety pielgrzymkowej z kozielskiego rynku na Górę św. Anny, stał się naszym udziałem w rzeczywistej 44 opolskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Nie było w tym roku po drodze Kadłubca, Strzelec Opolskich, Zawadzkiego, czy Kaleja. Były za to każdego kolejnego dnia: Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła na kędzierzyńskich Piastach, pątniczy kościół w Studzionce k/Ujazdu, parafia św. Mikołaja czy św. Eugeniusza na Pogorzelcu. Jak w czasie każdej pielgrzymki były także liczne intencje pątników, modlitwa za świat pogrążony w pandemii oraz nabożeństwa o powołania do służby w Kościele czy świętych małżeństw, a także piątkowa, pielgrzymkowa droga krzyżowa.
Można Ciebie namalować, można o Tobie śpiewać, bo Ty jesteś najpiękniejsza, bo Ty jesteś Królową nieba.

ks. Robert

 

22.08.2020:
Zakończeniem duchowego pielgrzymowania była pielgrzymka przed łaskami słynący obraz Matki Bożej z Koźla, z którego Maryja od 600 lat spogląda na swoje dzieci. Trzy i półgodzinna modlitwa w czasie Eucharystii i przepiękne nabożeństwo, czuwanie z Maryją przy Panu, zwieńczyły nasze pątnicze dzieło. Przy pięknym śpiewie chóru i akompaniamencie zespołu, do Jezusowego Serca przez Maryję poprowadził nas ks. Wojciech Drab, egzorcysta Diecezji Świdnickiej. Na koniec na nowo wyśpiewaliśmy Królowej Polski, patrząc w Jej matczyne oczy: jestem, pamiętam i czuwam! Niech ten czas będzie iście błogosławiony i wydaje piękne owoce, a za rok, abyśmy mogli już normalnie pielgrzymować do Mamy.


21.08.2020:
Piątek to dzień Drogi Krzyżowej w pielgrzymim szlaku. Tak samo i w duchowej pielgrzymce nie zabrakło nabożeństwa Drogi Krzyżowej, którą podążaliśmy rozważając teksty czytane przez nasze siostry w duchu pielgrzymim. Przed nabożeństwem natomiast uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której o. Piotr, oblacki neoprezbiter, wygłosił kazanie. Poniżej można wsłuchać się w refleksję na temat pielgrzymki o. Piotra.

zdjęcia: Daniel Kubny


20.08.2020:
Nasze kroki skierowane zostały do parafii św. Mikołaja, "matki" kościołów w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie mogliśmy uczestniczyć w Eucharystii oraz w nabożeństwie różańcowym połączonym z procesją wokół kościoła wraz z zapalonymi świecami. Poniżej możemy wsłuchać się w kazanie wygłoszone przez ks. Daniela w czasie dzisiejszej Mszy Świętej.

zdjęcia: Daniel Kubny


19.08.2020:
To dzień skupienia w Ujeździe w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny "Studzinka". To miejsce z bogatą historią została przedstawiona przez ks. Prałat Werner Szygula .Głównym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Daniel. Po Mszy Świętej mieliśmy okazję uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie modlitwy były przeplatane pieśniami wykonywanymi przez grupę muzyczną "szóstki" pomarańczowej. Poniżej można wsłuchać się we fragmenty Mszy Świętej oraz usłyszeć entuzjazm zespołu muzycznego.

zdjęcia: Daniel Kubny


18.08.2020:
Za nami już dwa dni nietypowego pielgrzymowania grupy 2 żółtej. W poniedziałek uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w naszym kościele oraz w nabożeństwie pielgrzymkowym. Natomiast wtorek był czasem pieszej wędrówki wąskiego grona osób zgodnie z wytycznymi biskupa diecezji opolskiej. Kulminacyjnym punktem tego dnia była Msza Święta na Górze św. Annie. Serdecznie zapraszamy na kolejne dni w naszej duchowej pielgrzymce:

Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej
O najwspanialsza królowo nieba i ziemi Najświętsza Maryjo Częstochowska! Oto my niegodni słudzy Twoi, stajemy przed Tobą; wznosząc błagalnie ręce do Ciebie - i z głębi serc wołamy: O Matko najlitościwsza! Ratuj nas, bo tylko w Tobie nasza nadzieja; jeżeli Ty nas nie wysłuchasz, do kogóż pójdziemy? Wiemy, droga Matko, że serce Twoje pełne litości wzruszy się naszym błaganiem i wysłucha nas w mojej potrzebie, gdyż wszechmoc Boska w Twoim ręku spoczywa.

A więc Maryjo! Błagamy Cię powstań i użyj Swej potężnej mocy, rozpraszając wszystkie cierpienia, wlewając błogi balsam do zbolałej duszy. O najszlachetniejsza Pocieszycielko wszystkich strapionych; a więc i nasza szczególna Opiekunko. Wprawdzie czuję to dobrze w głębi duszy, że dla grzechów naszych niegodni jesteśmy, abyś nam miłosierdzie świadczyła, lecz błagamy Cię, o droga Matko! Nie patrz na nas przez owe grzechy, ale spojrzyj przez zasługi najmilszego Syna Twego i przez Jego Najświętszą krew, którą przelał za nas na haniebnym krzyżu; pomnij o najmilsza Matko, na te cierpienia, jakich Sama doznałaś, stojąc pod krzyżem i patrząc na śmierć drogiego Syna Twego. A zatem, przez pamięć na to wszystko, o Matko! Nie odmów pokornej prośbie naszej, ale ją łaskawie wysłuchaj, a będąc przez Ciebie pocieszonym, wdzięcznym sercem wielbić Cię będziemy aż do śmierci. Amen.

zdjęcia: ks. Łukasz
Katarzyna Zaluza

ZOBACZ RÓWNIEŻ ZDJĘCIA W GOŚCIU NIEDZIELNYM Z WEJŚCIA NASZEJ GRUPY NA GÓRĘ ŚW. ANNY

 

XXVI Niedziela Zwykła
2021.09.26