Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Radosny dzień Pierwszej Komunii Świętej

 

Ostatnia niedziela kwietnia będzie już chyba naszym tradycyjnym świętem parafialnym, dniem Pierwszej Komunii Świętej. 26.04.2015 roku 115 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Najświętszej Eucharystii. Msze święte dla "swoich dzieci szkolnych" odprawiali o godz.9.3o ksiądz Marcin Pilch, a o godz.11.30 ksiądz Tadeusz Komorek. Piękne kwiaty przyozdobiły prezbiterium, a dekoracją był zastawiony stół i puste krzesła zapraszające "przyjdźcie bo już wszystko gotowe..."

 

To Pan Jezus zaprasza wszystkich nas każdej niedzieli i każdego dnia. Wiemy jak jest przykro, gdy czekamy na gości, mamy przygotowany poczęstunek, a goście zawodzą. Wtedy jest nam bardzo smutno.

         Ksiądz proboszcz w kazaniu opowiedział o starszym, schorowanym panu, który przed swoim łóżkiem miał puste krzesło. Wyobrażał sobie, że na tym krześle siedzi Pan Jezus. I mówił do Niego, rozmawiał z Nim czyli modlił się. Słuchał co Pan Jezus do niego mówi...

         "Pan Jezus jest teraz z nami. Tutaj w tej świątyni! Wyobraźmy sobie, że siedzi na krześle przy tym stole. Stół dla nas jest przygotowany. On nas zaprasza "przyjdźcie bo już wszystko gotowe!"

         Nie tylko w dniu Pierwszej Komunii Świętej i Duzi i Mali o tym zaproszeniu powinni pamiętać!"

         Poniedziałek był dniem Drugiej Komunii świętej. Dzieci spotkały się na wspólnym zdjęciu grupowym, otrzymały pamiątkowy dokument czyli obrazek komunijny z Jezusem Miłosiernym. W czasie mszy świętej dziękowały za dar radosnego dnia Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

         Wtorek był dniem modlitwy w intencji Misji. Ojciec Oblat Franciszek opowiedział krótko o misjach, modliliśmy się w intencji Misji, a dzieci złożyły jako dar ofiarny koperty Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego.

         We wtorek wieczorem było już bardzo zimno, mokro i wietrznie. W czasie rozmów przed i po mszy świętej słychać było słowa: "Bogu niech będą dzięki" za piękną pogodę w niedzielę i w poniedziałek, i za pięknie kwitnące kwiatki na placu kościelnym, przy których dzieci miały robione rodzinne zdjęcia .."

         Bez względu na pogodę będziemy dalej spotykali się w czasie Białego Tygodnia i odpowiadali swoją obecnością na zaproszenie Pana Jezusa!

wtorkowy wieczór, ksiądz Proboszcz

 

 

zdjęcia: MJ Studio Jezierny

2023 roraty


I NIEDZIELA W ADWENCIE
03.12.2023ogloszenia

intencje

 [aktualizacja: 29.09.2023]
Na rok 2023

katechumenat