Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

11 listopada - rocznica Odzyskania Niepodległości

Po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku Orzeł Biały ponownie rozwinął swe potężne skrzydła nad Rzeczpospolitą. Spełniło się wielkie pragnienie wielu pokoleń, które nigdy nie uznały tego, że Polski nie ma. Nie było jej na mapie Europy, ale była w sercach tych, dla których stanowiła największą wartość, która ukochali największą miłością, dla których żadna ofiara złożona na jej ołtarzu nie była za wysoka. Choć nie wszyscy doczekali, swoim życiem zaświadczyli, że są jej godnymi synami.

Polska była wolna! Mógł wtedy polski naród po raz pierwszy zaśpiewać nową i ostatnią zarazem strofę swojej patriotycznej pieśni-hymnu "Boże, coś Polskę": Nareszcie mogli Polacy prosić Boga o błogosławieństwo dla wolnej Ojczyzny. Nie zapominajmy o swojej tożsamości, bez której jesteśmy tylko numerem seryjnym swojego telefonu czy komputera. Możemy różnić się fizjonomią, światopoglądem, ale nic nie powinno nas dzielić dla dobra Polski. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy oddali życie za Polskę oraz za obecnych i przyszłych rządzących, by potrafili ponad swoje dobro stawiać dobro Polski, by każdy z nas czuł się dumny, że jest Polakiem.

Posłuchaj fragmentów Mszy św. za Ojczyznę oraz adoracji przed Najświętszym Sakramentem

zdjęcia: Daniel Kubny

XXVI Niedziela Zwykła
2021.09.26