Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

ul. Bolesława Krzywoustego 2, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

O Maryjo bez grzechu poczęta - 8 grudnia święto Grona Dzieci Maryi

8 grudnia jest dniem, w którym wspominamy cudowne wydarzenie, jakim było niepokalane poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Uświadamiamy sobie na nowo, że Maryja-Matka Syna Bożego-została zachowana od grzechu pierworodnego i była wolna od skłonności do złego.
Tego dnia swoje święto obchodzi Grono Dzieci Maryi. Podczas uroczystej Mszy Świętej pięć dziewcząt wypowiedziało swoje przyrzeczenia i dołączyło do Grona. Pozostałe Marianki odnowiły swoje przyrzeczenia, by jeszcze raz wyrazić swoją chęć naśladowania Maryi w swoim życiu. Każda otrzymała z rąk opiekuna grupy, ks. Łukasza, medalik przedstawiający Niepokalaną, który jest znakiem przynależności do Maryi i przypomina o wytrwaniu w służbie. Kolor wstążki oznacza wiek i staż Marianek. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne wypowiedzenie Aktu ofiarowania się Matce Bożej.

Posłuchaj fragmentów ze Mszy Świętej, w tym kazania ks. Łukasza

zdjęcia: Daniel Kubny

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26.06.2022