Drodzy Parafianie!

Nie wyobrażaliśmy sobie doczekania takiej sytuacji... a jednak – zło jest potężne.

Po raz kolejny przychodzi nam stawać wobec trudnych, tragicznych sytuacji. Wraz z Ojcem Świętym przeżywaliśmy Środę Popielcową, zachęcając siebie wzajemnie do ofiarowania postu, jałmużny i Wielkiego Postu z błaganiem o przełamanie siły zła. Ojciec Święty Franciszek wypowiedział słowa, które dla nas niech będą najważniejszą podpowiedzią: „Diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga”.

To musi być nasza katolicka odpowiedź.

ks. Edward Bogaczewicz

 Jako Parafia włączamy się różne formy pomocy dla Narodu Ukraińskiego:

Organizowane zbiórki w parafii

Parafialny Punkt Informacyjny

dla Rodzin,
które przyjęły Uchodzców oraz dla osób przybyłych z Ukrainy do naszej Parafii dyżur w „Kancelarii parafialnej” w każdy wtorek po wieczornej mszy świętej od godz.18.35 do godz.18.50.

Czytaj więcej

 

PACZKA dla Ukrainy

Na paczkę składają się produkty z wyszczególnionej listy.
Takie konkretne produkty, które są wyszczególnione w wykazie zbieramy i bardzo prosimy o nie.

Czytaj więcej


Przyjęcie ludzi z Ukrainy do swoich domów

Wiele osób zastanawia się nad przyjęciem kogoś do swojego domu. Również proszę o przeczytanie wstępnych informacji, dotyczących tej sprawy. Jeżeli ktoś się decyduje proszony jest o kontakt z Kancelaria Parafialną lub z księdzem proboszczem.

Czytaj więcej


Organizowane zbiórki w diecezji

Dzieci z Domów Dziecka z Ukrainy

Caritas Diecezji Opolskiej przyjął 213 dzieci, w tym dużą grupę dzieci niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunami z Domów Dziecka w Kijowie do ośrodków:
w Nysie, w Głębinowie i w Głuchołazach.

Czytaj więcej

Diecezjalny koordynator

Biskup Opolski wyznaczył o. Alana Ruska OFM jako koordynatora działań związanych z przyjęciem uchodźców w naszej diecezji. Swoje zadania będzie on wykonywał we współpracy z Centralą Caritas Diecezji Opolskiej oraz z Urzędem Wojewódzkim w Opolu. Od dziś posługuje się numerem telefonu: 600 478 377 oraz adresem mailowym: pomocdlaukrainy@diecezja.opole.pl.

Czytaj więcej

Informacje dodatkowe

Modlitwa

Zapraszamy do modlitwy o ustanie działań wojennych i o pokój. W tej intencji w dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00, a o godz.17.25 błagalny różaniec.


Aktualności

05

Kwietnia

Parafialny zespół Caritas z ofiar złożonych do skarbonek przygotował 40 paczek pomocowych do Caritas Ukrainy.

Czytaj więcej


13

Marca

W chwili obecnej prosimy o dary dla osób przybyłych już z Ukrainy i mieszkających w różnych miejscach naszej okolicy. Mamy od nich prośbę: o używane lecz sprawne telewizory, odkurzacze, pralki i inne sprzęty. Osoby chcące cokolwiek ofiarować - proszone są o wcześniejszy kontakt z księżmi lub z kancelarią.27

Luty

z ofiar zebranych w niedzielę 27.02.2022 oraz w Środę Popielcową przekazaliśmy na konto CARITAS Diecezji Opolskiej 22700 złotych.


Jeżeli ktoś chciałby przekazać pieniądze może to uczynić, przekazując na konto parafialne z dopiskiem UKRAINA lub na konto CARITAS Diecezji Opolskiej - Bank Pekao S.A. I O. Opole: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 również z dopiskiem UKRAINA